“භව තරණ ” දේවින්ද කොන්ගහගේගේ සම්මානනීය චිත්‍රපටය.

0
313
Bhava Tharana

“භව තරණ “ දේවින්ද කොන්ගහගේ ගේ සම්මානනීය චිත්‍රපටය.

4වන ජාත්‍යාන්තර නව දිල්ලී චිත්‍රපට උළෙලේ හොදම චිත්‍රපටය ලෙස සම්මානයට පාත්‍ර වූ දේවින්ද කොන්ගහගේගේ “භව තරණ”(Bhava Tharana) මෙම වසර තුල තිරගත වනු ඇත. මහාචාර්ය ලෝනා දේවරාජ් ගේ කෘතියක් පාදක කරගත් මෙහි තිර රචනය දේවින්ද කෝන්ගහගේ විසින් ලියා ඇත.

ආත්ම දෙකක කථාවක් ලෙස අන්ත දෙකකට බද්ධ වන මෙය නුවර රජ සමයත් මහණදම් පිරවීමට තායිලන්තයේ සිට පැමිනෙන සාමණේරවරුන් පිලිබද ගැඹුරු විවරනයක් ලෙස සැලකිය හැකිය.

ප්‍රවීන් ජයරත්න ගේ සංස්කරණයෙන් ද , නිශාන්ත ප්‍රදීප්ගේ කැමරාකරනයෙන්ද , නවරත්න ගමගේ ගේ සංගීතයෙන්ද , සුසංයෝග වූ මෙය ශිරාණි කැප්පටිපොලගේ සහ කෘෂ්තිය රාජපුත්‍ර වීරසිංහගේ නිෂ්පාදනයකි. මාලනී ෆොන්සේකා ,ශ්‍රියන්ත මෙන්ඩිස් , මහේන්ද්‍ර පෙරේරා ,දර්ශන් ධර්මරාජ්,රොෂාන් පිලපිටිය,චන්දික නානායක්කාර,රොෂාන් රවින්ද්‍ර ,උදයන්ති කුලතුංග,නිහාල් ප්‍රනාන්දු,ශ්‍රීමාල් වෙඩිසිංහ,දීපානි සිල්වා,කාංචන කොඩිතුවක්කු , ප්‍රධාන චරිත රගපෑහ.

“භව තරණ “අධ්‍යක්ෂණය දේවින්ද කෝන්ගහගෙනි .

තවත් විස්තර සදහා පිවිසෙන්න

baiscopelanka.com

පුර්ව ප්‍රචාරකපටය මෙතැනින් නැරබිය හැක

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here