ගාමිණී ෆොන්සේකා රැගු “ඔහොම හොදද?” නැවතත්

0
244
Ohoma Hodada

 

70 දශකය තුල බොක්ස් ඔපිස් වාර්තා පිහිටු ජේ සෙල්වරත්නම් ගේ “ඔහොම හොදද “(Ohoma Hodada) නැවතත් ලංකික ප්‍රේක්ෂකයන්ට දැකබල ගැන්මට හැක.

මෙය පුර්ණ විනෝදාස්වාදයක් ලබාදුන් සිනමා පටයක් සේම, සෑම දර්ශනයක්ම ජනයාගෙන් පිරි ඉතිරි ගිය අධිසර්ථකත්වයක් ලැබූ චිත්‍රපටයකි .
මෙහි ගාමිණී ෆොන්සේකා විසින් රගපෑ චරිතය අන්ත දෙකක අතරේ ගලා ගිය එකිනෙකට වෙනස් වූවකි . මුලින්ම ඔහු අන්ත ගැමියෙකි.බුලත් විට හපමින් ,මෝඩ නූගත් චරිතයකි. පසුව ඔහු කොලඹට පැමිණ අනෙක දුෂ්කරතාවයන්ට මුහුණ දෙන්නේ ඔහුගේ මේ මෝඩ නුගත් කම නිසාය .එහි සමාජ ශාලාවකට අහම්බෙන් යන්නට සිදුවූ සිද්ධියක් නිසා උරණ වූ සමජශාලහිමියා සහ ඔහුගේ සහචරයන්, ගාමිණීට කසයකින් තලා ,මිනිසුන් ඉදිරියේදී බල්ලෙකුටත් අන්ත ලෙස ගුටිබැට දී සමජශාලාවෙන් එලියට විසි කර දමයි.

පසුව ඔහුගේ යහළුවන් එකතු වී ගාමිණීව සම්පුර්ණයෙන්ම වෙනස් කරයි. කොලඹ ක්‍රමයට හැඩගස්වන ඔහු පසුව  එම සමාජ ශාලාවටම ගොස් එම කසෙන්ම සමාජ ශාලා හිමියාට ගසා ඔහුගේ සහචරයන්ටත් ගසා එලවා දමයි.

ගාමිණී පොන්සේකා සමග බැප්ටිස්ට් ප්‍රනාන්දු ,ඩී.ආර්.නානායක්කාර ,හියුගෝ ප්‍රනාන්දු ,සෝනියා දිසා ,ඇලෙක්සැන්ඩර් ප්‍රනාන්දු , බී.එස් .පෙරේරා ,හෙලන් කුමාරි ,චන්ද්‍රකලා, ඇතුළු නළු නිලි විශාල ප්‍රමාණයක් රගපෑවෝය.

එච්.ආර්.ජෝතිපාල , ඇන්ජලින් ගුණතිලක,සුජාතා අත්තනායක ,මොහිදීන් බෙග්,මිල්ටන් පෙරේරා ,ඇන්ටන් ජෝන්ස් , ගැයූ ගීත ඉමහත් ලෙස ප්‍රසිද්ධයට පත් විය. “කොමල පපා ,මුකුළු පපා අපේ ලගට එන්නකෝ ” “රජකම් කෙරුවත් කල කම් පලදේ ” අවා අවා රස ගීත ගයා ” “කියන්නම් කතාවක් පාන්නද සිනාවක් “,”මා හද ඔබ සතු වේ ” වැනි ජනප්‍රිය ගීත රාශියක් මෙම චිත්‍රපටයට ඇතුලත් වී තිබුණි.

 

පිවිසෙන්න වැඩි විස්තර සදහාhttp://baiscope.com

 

https://youtu.be/FAaHHHjbBPQ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here