0 Shares 36 views

Let Her Out (2016)

ඇය කවුරුන්ද..? ඔබට සිතාගත හැකිවේවිද..? බොහෝදුරට නොහැකි වනු ඇති. මන්ද යත් ඇයව ඇමතීමට නමක් නැත, ඇය මියගොස් ඇත්තේ ඇයගේ මව් කුස තුළදීමය. එසේනම් කුමක්ද, තවත් ඈ සමඟ.. ඔබට සිතෙනු ඇති. සාධාරණයි. හිඳින්න, මා ඔබට විස්තර කරන්නම්.

ඇයගේ මව, තම ශරීරය විකුණා මුදල් හම්බ කරන්නියක්. කොටින්ම කිවහොත්, වෛශ්‍යාවක්. ජීවත්වූයේ නවාතැන්පොළක. එම කාන්තාව ඇගේ වෘත්තිය තමාට ගැටළුවක් නොවන අන්දමින් පවත්වාගෙන යනවා. නමුත් එක්තරා දිනක, නොසිතූ මොහොතක පැමිණෙන ආගන්තුකයෙක් එම කාන්තාවට බලහත්කාරකමක් සිදුකර පිටව යනවා. අවාසනාවන්ත ලෙස, මා මෙතෙක් ‘ඇය’ යන්නෙන් පැවසූ පුද්ගලයාගේ පියා වන්නේ ඔහුයි. කාලය ගතවුණි. දරුවන් බිහිකිරීමට ආසන්නව තිබියදී ඇයගේ මව ඉතා දරුණු තීරණයක් ගන්නවා. එය නම්, ආගන්තුකයාගේ දරුවන්ගේ ජීවිතද සමඟ තමාගේ ජීවිතය අහිමි කරගැනීමයි.

එම සිදුවීමෙන් මවගේ ජීවිතය අහිමි වුවත්, දරුවෙකු බේරාගැනීමට වෛද්‍යවරුන් හට හැකිවෙනවා. ඒ ගැහැණු දරුවෙක්, දැන් ඔබට නිසැකවම ගැටළුවක් ඇති. එසේනම් මා මුලින් පැවසුවේ කුමක්ද කියා. නිවැරදියි, නමුත් ඒ මෙලොව එළිය දුටු දැරිවිය මා පැවසූ ‘ඇය’ නම් නොවෙයි. ඒ ‘හෙලන්’ නම් ඇගේ සොහොයුරියයි. නිවුන් දරු දෙදෙනෙකුගෙන් එක් අයෙක්. එවිට මා ‘ඇය’ යනුවෙන් පවසන කෙනා මියගොස්ද..? විද්‍යානුකූලව ඔව්. නමුත් ඇයගේ මෙලොවට පැමිණීමේ දැඩි ආශාව තම මවගේ සිරුරෙන් ඉටුකරගත නොහැකි බව තේරුම් යත්ම, ඇය ඊට වෙනත් මඟක් සොයාගන්නවා. ඇය සොහොයුරිය (හෙලන්) ගේ සිරුරට ඇතුල්වී, වසර ගණනක් හෙලන්ගේ හිසෙහි සැගවී, සිරවී සිටිනවා. කෙසේ හෝ වසර 23කට පසු ඇයට හෙලන්ගේ සිරුරෙන් පිටවීමට.. නැතිනම්, ඇගේ ආත්මයට එම සිරුරේ පාලනය ලබා ගැනීමට.. අවස්ථාවක් උදාකරගැනීමට හැකි වෙනවා.

හොඳයි. එසේ නම් මා විස්තර කළා ඇති. ඉතිරිය.. ඇයට හෙලන්ගෙන් පිටවීමට හැකිවේද, හෙලන් ඊට ඉඩ දේවිද, ඇය තමාගේ පළිගැනීමේ වියරුව කෙසේ සපුරා ගනීවිද කියා දැනගැනීමට ඔබම චිත්‍රපටය බාගත කර නරඹන්න. හොඳ මට්ටමේ හොරර් නිර්මාණයක් කියා පවසන්න පුළුවන්. නමුත් මෙහි අඩංගු ඇතැම් දර්ශන නිසා කුඩා ළමුන්ට නැරඹිය නොහැකියි. එසේනම් මා අදට සමුගන්නම්. නැවතත් උපසිරැසියකින් හමුවෙමු. අවසාන වශයෙන් චිත්‍රපටය බාරදීම සම්බන්ධයෙන් හසන්ත වික්‍රමරත්න සොයුරාට මගේ විශේෂ ස්තූතිය..

Raging Phoenix (2009) with Sinhala Subtitles

උපුටා ගැනීම Baiscopelk වෙතින්

You may be interested

ලාංකේය සිනමාවේ චන්ඩියෝ-ශෝන් මැක්ස්මස් දිසානායක –
News
News

ලාංකේය සිනමාවේ චන්ඩියෝ-ශෝන් මැක්ස්මස් දිසානායක –

Shaun Maximus Dissanayake - 11 hours ago

ලාංකේය සිනමාවේ චන්ඩියෝ (Sri Lankan Cinema Fighters) ලෝක සිනමාවට ගහමරාගැනීම් පැමිනියේ කෙලෙසකදැයි හරි නිනව්වක් නැත. එහෙත් ලෝක සිනමාවට එය කෙසේ පැමිනියද, ලාංකේය සිනමාවට නම් එය පැමිනෙන්ට ඇත්තේ…

සෝමසිරි අලකොලාංග අදරණීය කලාකරුවා  පැවිදි දිවියට ඇතුළත්‍ වෙයි
Hot & Gossip News
Hot & Gossip News

සෝමසිරි අලකොලාංග අදරණීය කලාකරුවා පැවිදි දිවියට ඇතුළත්‍ වෙයි

Wasana V - 11 hours ago

සෝමසිරි අලකොලාංග  (somasiri alakolange)  කියන්නේ ටෙලිනට්‍ය හා චිත්‍රපට තුල බොහෝ විට දකින්න ලැබෙන අදරණීය කලාකරුවෙක්. ජීවිතය ලස්සනයි වැනි ටෙලි නාට්‍ය හරහා රසිකයන්ට සදා මතක සිටින චරිත රඟපෑ…

The Killing of a Sacred Deer චිත්‍රපටය ඔක්තෝබර් 20 තිරගතවේ
News
News

The Killing of a Sacred Deer චිත්‍රපටය ඔක්තෝබර් 20 තිරගතවේ

Wasana V - 12 hours ago

Yorgos Lanthimos විසින් සංගීත අධ්‍යක්ෂණය කරන Nicole Kidman, Alicia Silverstone, Colin Farrell, Raffey Cassidy, Barry Keoghan, Bill Camp යන අයගේ රංගනයෙන් නිර්මාණය වන The Killing of a…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Most from this category