0 Shares 35 views

Home » චිත්‍ර පටි » Malli Malli Idhi Rani Roju

Malli Malli Idhi Rani Roju

4 months ago
35 views

හැමෝටම ආයුබෝවේවා! 2016 ජනවාරි මාසයේ තමයි කමෙන්ට් එකකින් මේක ඉල්ලලා තිබ්බේ. ඒ දවස් වල  හොයලා බලනකොට මේකට ඉංග්‍රීසි උපසිරැසියක් ඇවිල්ලා තිබ්බේ නැති නිසා වැඩේ අතෑරියා. මීට සති දෙකකට විතර කලින් උපසිරැසියක් ඇවිල්ලා කියලා දැනගත්තට පස්සේ ඇඩ්මින්ලගෙන් අහලා බැලුවා කවුරු හරි බාරගෙනද කියලා. කවුරුත් බාරගෙන තිබ්බේ නැති නිසා, බාරගෙන වැඩ අස්සේ පුලුවන් තරම් ඉක්මනට උපසිරැසිය අරගෙන ආවා. මේ උපසිරැසිය කරන්න කියලා බාර දීපූ විමා සහෝදරයටත් ස්තූති කරන ගමන්  දිවා රෑ නොබලා වෙහෙස වෙන සියලුම ඇඩ්මින් මඩුල්ලත් මතක් කරනවා. ඒ වගේම සිසිල ප්‍රසාද් සහෝදරයටත් ස්තූතියි කරපු උදව් වලට.

ආදර කතා ගණයට අයත් වන මෙම චිත්‍රපටය 2015 පෙබරවාරි 06 වන දා සිට ජනතාවට විවෘත වුනා. මෙහි ප්‍රධාන චරිත සඳහා දායක වෙන්නේ Sharwanand (Raja Ram) සහ Nitya Menon (Nazeera). ෆිල්ම් ෆෙයා සම්මාන උළෙලේදී (දකුණු ඉන්දියානු)  නිත්‍යා මෙනන් හොඳම නිළිය සඳහා නාම යෝජනා දිනාගත්තා. ප්‍රධාන චරිතයක් ලෙස දැක්වූ  කුසලතාවය වෙනුවෙන් ජූරියේ විශේෂ සම්මානයක් හිමි කර ගන්නට ඇයට හැකියාව ලැබුණා.

කතාව ගැන කියනවනම්, රාජා රාම් කියන්නේ ධාවකයෙක්. පියා ජීවතුන් අතර නැති වුනත් අම්මාගේ උපකාර අරගෙන ක්‍රීඩා කටයුතු කරගෙන යනවා. ආර්ථික දුෂ්කරතා නිසා සපත්තු නොමැතිවයි මෙයා ධාවනයේ යෙදෙන්නේ.  දවසක් ධාවන පථයේදි තරඟයක් අතරතුර පොඩි ගල් කැබැල්ලකට මෙයාගේ යටිපතුල තුවාල වෙනවා. මොනා වුනත් මෙයා තරඟය ජයග්‍රහණය කරනවා. හැබැයි මෙයා දිහා විශේෂයෙන් බලාගෙන හිටිය කෙනෙක් හිටියා. ඒ තමයි නසීරා. තරඟය අවසාන වුනාට පස්සේ නසීරා ඇවිත් රාජා රාම්ට තුවාලෙන් පිටවන ලේ පිහදාගන්න ලේන්සුවක් දෙනවා. එතනදී නසීරාව දකින රාජා රාම්, නසීරාගේ ඇස් දෙකට වශී වෙනවා. එතන ඉඳන් තමයි මෙයාලගේ ආදර කතාව පටන්ගන්නේ. හැබැයි අනපේක්ෂිත සිදුවීමක් නිසා මෙයාලගේ ආදර කතාවට ලොකු බලපෑමක් ඇති වෙනවා. ඉතින් ඒ අනපේක්ෂිත සිදුවීම මොකක්ද? තව මොන යම් දේවල් මෙයාලගේ ආදර කතාවට බලපායිද? ඒවා ඉතින් චිත්‍රපටය බලලම තමයි හොයාගන්න වෙන්නේ.

උපුටා ගැනීම baiscopelk වෙතින්

You may be interested

ලාංකේය සිනමාවේ චන්ඩියෝ-ශෝන් මැක්ස්මස් දිසානායක –
News
News

ලාංකේය සිනමාවේ චන්ඩියෝ-ශෝන් මැක්ස්මස් දිසානායක –

Shaun Maximus Dissanayake - 11 hours ago

ලාංකේය සිනමාවේ චන්ඩියෝ (Sri Lankan Cinema Fighters) ලෝක සිනමාවට ගහමරාගැනීම් පැමිනියේ කෙලෙසකදැයි හරි නිනව්වක් නැත. එහෙත් ලෝක සිනමාවට එය කෙසේ පැමිනියද, ලාංකේය සිනමාවට නම් එය පැමිනෙන්ට ඇත්තේ…

සෝමසිරි අලකොලාංග අදරණීය කලාකරුවා  පැවිදි දිවියට ඇතුළත්‍ වෙයි
Hot & Gossip News
Hot & Gossip News

සෝමසිරි අලකොලාංග අදරණීය කලාකරුවා පැවිදි දිවියට ඇතුළත්‍ වෙයි

Wasana V - 11 hours ago

සෝමසිරි අලකොලාංග  (somasiri alakolange)  කියන්නේ ටෙලිනට්‍ය හා චිත්‍රපට තුල බොහෝ විට දකින්න ලැබෙන අදරණීය කලාකරුවෙක්. ජීවිතය ලස්සනයි වැනි ටෙලි නාට්‍ය හරහා රසිකයන්ට සදා මතක සිටින චරිත රඟපෑ…

The Killing of a Sacred Deer චිත්‍රපටය ඔක්තෝබර් 20 තිරගතවේ
News
News

The Killing of a Sacred Deer චිත්‍රපටය ඔක්තෝබර් 20 තිරගතවේ

Wasana V - 12 hours ago

Yorgos Lanthimos විසින් සංගීත අධ්‍යක්ෂණය කරන Nicole Kidman, Alicia Silverstone, Colin Farrell, Raffey Cassidy, Barry Keoghan, Bill Camp යන අයගේ රංගනයෙන් නිර්මාණය වන The Killing of a…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Most from this category