0 Shares 38 views

Home » චිත්‍ර පටි » Railroad Tigers (2016)

Railroad Tigers (2016)

4 months ago
38 views

දශක ගණනාවක් පුරාවට, විවිධාකාරවූ චිත්‍රපට තුලින් තම රංගන කෞශල්‍ය විදහා පාමින්, ලොකු-කුඩා, බාල-මහලු කා අතරත් එකසේ ජනප්‍රිය වුණු රංගන තාරකාවක් තමයි, ජැකී චෑන් කියන්නෙ. එසේනම්, මේ සූදානම් වෙන්නේ, සුවහසක් සිනමා ලෝලීන් විසින් ආදරයෙන් වැළඳගත්, මෙම හරි අපූරු රංගන ශිල්පියාගේ නවතම සිනමා සංක්‍රාන්තිය ඔබ හමුවේ ගෙනහැර පෑමටයි.

2016 වර්ෂයේ දෙසැම්බර් මස 23 වෙනි දින, චීනයේදී නිල වශයෙන් මහජන ප්‍රදර්ශනය සඳහා නිකුත් වූ මෙම චිත්‍රපටය, මේ සටහන ලියන මොහොත වනවිට Imdb දර්ශකයේ 6.0 ක අගයකින් සමන්විත වන අතර, ඇමරිකානු ඩොලර් මිලියන 50 ක බරපැනක් දරමින් නිෂ්පාදනය වුණා වූ මෙම සලරුව, ඇමරිකානු ඩොලර් මිලියන 103 ක බොක්ස් ඔෆිස් ආදායම් වාර්තාවක් පිහිටුවීමට සමත්වී තිබෙනවා. එමෙන්ම, Little Big Soldier (2010), He-Man (2011), Police Story (2013) සහ Saving Mr. Wu (2015) වැනි සුවිශේෂී නිර්මාණයන් අධ්‍යක්ෂණය කරන ලද, Ding Sheng විසින් තමයි මෙම චිත්‍රපටය අධ්‍යක්ෂණය කරනු ලබන්නේ.

ඒ, 1941 වර්ෂයයි. ජපනුන් විසින් චීන අධිරාජ්‍යය ආක්‍රමණය කර ඇති අතර, ජපන් හමුදාවේ කුරිරු පාලනය හමුවේ, සමස්ථ චීනයම පීඩාවට පත්වෙමින් සිටියාවූ සමයයි. හමුදා බලය සහ ආයුධ බලය අතින් වඩාත් ඉදිරියෙන් සිටියාවූ ජපන් හමුදාවට අභියෝග කිරීමට තරම්, චීන හමුදාව ශක්තිමත් වූයේ නැහැ. මේ නිසාම, චීන වැසියන්ව තමන්ට රිසි සේ තලා පෙලා, වැඩ කරගැනීමට ජපන් හමුදාව පසුබට වූයේ නැහැ. නිමක් නොමැති දුක් කම්කටොලු හමුවේ, තව දුරටත් ඒවා විඳ දරාගත නොහැකි වූ චීන සිවිල් වැසියන් පිරිසක් විසින් කණ්ඩායමක් සාදාගෙන, රහසිගත ලෙස, ජපන් හමුදා දුම්රිය කොල්ලකෑමට පටන් ගන්නවා. නමුත්, එක්තරා දිනකදී, කිසිවෙකුත් නොසිතූ අයුරින්, ජපන් හමුදාවට දැඩි ලෙස පහර දීමට අවස්තාවක් මොවුන් හට උදාවෙනවා. අතිශය දියුණු අවි ආයුධ වලින් සන්නද්ධ වූ, ප්‍රබල හමුදා බලඇණියක් සහිත ජපනුන් හට පහර දීමට, සාමාන්‍ය චීන වැසියන් කණ්ඩායමකට හැකියාව ලැබේවිද?

කැමති අය අරගෙන බලන්න. ජැකී චෑන්ගේ චිත්‍රපට මොන වගේද කියලා මං අමුතුවෙන් විස්තර කරන්න ඕනේ නැහැයි කියලා හිතනවා. මොකද, ඒ තරමටම අපේ හදවතට සමීප රංගන ශිල්පියෙක් තමයි ජැකී චෑන් කියන්නෙ. ඒත්, මගේ පෞද්ගලික අදහස නම්, Dragon Blade (2011) චිත්‍රපටයෙන් පස්සේ, රසවිඳින්න පුළුවන් මට්ටමක චිත්‍රපටයක ජැකී චෑන් රංගනයෙන් දායක වුනේ නැහැයි කියන එකයි.

Railroad Tigers (2016) 720p BRRip 1GB – MkvCage

උපුටා ගැනීම baiscopelk වෙතින්

You may be interested

ලාංකේය සිනමාවේ චන්ඩියෝ-ශෝන් මැක්ස්මස් දිසානායක –
News
News

ලාංකේය සිනමාවේ චන්ඩියෝ-ශෝන් මැක්ස්මස් දිසානායක –

Shaun Maximus Dissanayake - 11 hours ago

ලාංකේය සිනමාවේ චන්ඩියෝ (Sri Lankan Cinema Fighters) ලෝක සිනමාවට ගහමරාගැනීම් පැමිනියේ කෙලෙසකදැයි හරි නිනව්වක් නැත. එහෙත් ලෝක සිනමාවට එය කෙසේ පැමිනියද, ලාංකේය සිනමාවට නම් එය පැමිනෙන්ට ඇත්තේ…

සෝමසිරි අලකොලාංග අදරණීය කලාකරුවා  පැවිදි දිවියට ඇතුළත්‍ වෙයි
Hot & Gossip News
Hot & Gossip News

සෝමසිරි අලකොලාංග අදරණීය කලාකරුවා පැවිදි දිවියට ඇතුළත්‍ වෙයි

Wasana V - 11 hours ago

සෝමසිරි අලකොලාංග  (somasiri alakolange)  කියන්නේ ටෙලිනට්‍ය හා චිත්‍රපට තුල බොහෝ විට දකින්න ලැබෙන අදරණීය කලාකරුවෙක්. ජීවිතය ලස්සනයි වැනි ටෙලි නාට්‍ය හරහා රසිකයන්ට සදා මතක සිටින චරිත රඟපෑ…

The Killing of a Sacred Deer චිත්‍රපටය ඔක්තෝබර් 20 තිරගතවේ
News
News

The Killing of a Sacred Deer චිත්‍රපටය ඔක්තෝබර් 20 තිරගතවේ

Wasana V - 12 hours ago

Yorgos Lanthimos විසින් සංගීත අධ්‍යක්ෂණය කරන Nicole Kidman, Alicia Silverstone, Colin Farrell, Raffey Cassidy, Barry Keoghan, Bill Camp යන අයගේ රංගනයෙන් නිර්මාණය වන The Killing of a…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Most from this category