0 Shares 4 views

Home » චිත්‍ර පටි » Breathless (2008) AKA Ddongpari

Breathless (2008) AKA Ddongpari

4 months ago
4 views

එක දිගටම අළුත් ෆිල්ම් දීපු නිසා අද නම් ටිකක් පරණ වුණත් හොඳම චිත්‍රපටියක් තමයි අරන් ආවේ.මේකට තක්කාලි අගය 84% ක් වගේම imdb 7.6 අගේකුත් ලැබිලා තියෙනවා.2009 අප්‍රේල් 16 තමයි තිරගත වෙලා තියෙන්නෙ.crime/drama ගනයට වැටිල තියෙන මේ චිත්‍රපටියෙ සංවේදි දර්ශන තියෙන නිසා 18 ට වැඩි අය විතරක් බැලුවොත් හොඳයි කියල තමයි මම හිතන්නෙ.ඒ වගේම සල්ලි පොලියට දුන්නට පස්සෙ ඒවා එකතු කරන්න යන මැරයෙක්ගෙ ජීවිතයක් වටා තමයි මේ චිත්‍රපටියෙ කතාව ගලාගෙන යන්නෙ.මැරයෙක් කිව්වම ඒකත් අපි දැකල තියෙන වර්ගෙ එකෙක් නම් නෙමෙයි.ඒ වගේම තමයි මේ වගේ සිද්දි ඇත්තටම අදටත් කොරියාවෙ සිද්ද වෙනවා.රොමෑන්ටික් පැත්ත විතරක් දකින, කොරියාවෙ ලස්සන පැත්ත විතරක් දැකල තියෙන අය මේ කතාව බැලුවොත් යථාර්තෙ තේරුම් ගනීවි.ඉතින් වැඩි විස්තර නැතුව මම සාරාංශෙ ගැන කියන්නම්.

සන්ග් හුන් කියන්නෙ හැකර කටක් තියෙන කොයි වෙලෙත් තරහෙන් ඉන්න නීති විරෝධීව සල්ලි පොළියට දෙන යාළුවෙක් ලග වැඩ කරන  මැරයෙක්.මූ එතන වැඩ කරන අනිත් කොල්ලන්ට පවා ගහනවා.කියන දෙයක් අහන්නෙම නෑ. මේ සන්ග් හුන්ට බෑනෙක් ඉන්නවා.එයාගෙ අක්කගෙ පුතා.අක්කා වුනාට එක තාත්තගෙ විතරයි.අම්මලා වෙනස්.මොනව වුණත් මෙයා බෑනට ආදරෙයි.සන්ග් හුන් බෑනට කැමති වුණාට අක්කට වැඩි කැමැත්තක් නෑ.එයා නැති වෙලාවෙ හොරෙන් ඇවිත් තමයි පොඩි එකාව බලල යන්නෙ.මේකට හේතුව තමයි මේ සන්ග් හුන් පොඩි කාලෙ එයාගෙ තාත්තා බීලා ඇවිත් අම්මත් එක්ක රණ්ඩු කරනවා.ඒ අතරෙදි තාත්තා අතින් මෙයාගෙ නංගි මැරෙණවා.නංගිව ඉස්පිරිතාලෙට අරන් යද්දි අම්මවත් වාහනේකට හැප්පිලා මැරෙණවා.ඊට පස්සෙ තාත්තා හිරේ යනවා.තාත්තට තවත් කසාදයක් තිබිලත් තියෙනවා.ඒ කසාදෙ ළමය තමයි මේ අක්කා.මේ සේරම නිසා සන්ග් හුන් තාත්තට නොසෑහෙන්න වෛර කරනවා.තාත්තා දැන් හිරේ ගිහින් නිදහස් වෙලා ඇවිත් ඉන්නෙ.

දවසක් මෙයා පොඩි එකාව බලල එද්දි වැරදීමකින් ඉස්කෝලෙ කෙල්ලෙක්ගෙ ඇගට කෙල ගහනවා.කෙල්ලටත් හැකර කටක් තියෙන්නෙ,ඒකි සන්ග් හුන් එක්ක රණ්ඩුවට එනවා.ඒ වගේම තමයි සන්ග් හුන් මේ කෙල්ලට ගහපු පාරකට සිහි නැති වෙනවා. කෙල්ලට සිහිය එද්දිත් මූ ගිහින් නෑ.කෙල්ලට ගැහුවට කෙල්ල වන්දියක් ඉල්ලනවා..කෙල්ලටත් මැර ගතියක් තියෙන හින්දා මේ දෙන්න ටිකක් හිතවත් වෙනවා.නිතරම හම්බෙනවා.යාළුවො වෙනවා..

මේ කෙල්ලගෙ හැසිරීම හින්දා සන්ග් හුන් හිතන්නෙ  කෙල්ල පෝසත් කියලා.ඒත් ඇත්තටම කෙල්ලගෙ අම්මත් මැරිලා.අම්මා තාමත් ජීවත් වෙනව කියලා හිතාගෙන ඉන්න බාගෙට පිස්සු හැදුන තාත්තයි අයාලෙ යන මල්ලියි එක්ක හුඟක් වදකාර ජීවිතයක්ත මයි මෙයා ගත කරන්නෙ.මල්ලිත් සල්ලි ඉල්ලලා කොයි වෙලෙත් රණ්ඩු වෙනවා.හොරකමෙත් ගිහින් තියෙනවා.

මේ මල්ලිගෙ යාළුවෙක් සන්ග් හුන් වැඩ කරන තැනම වැඩ කරනවා.ඒ කියන්නෙ මැරකමේ යනවා.මේ යාළුවා අර කෙල්ලගෙ මල්ලිව එතන්ට බන්දව ගන්නවා.දැන් සන්ග් හුන් ඒ කෙල්ලගෙ මල්ලි කියල දන් නැතුව උටත් ගහනවා අනිත් කොල්ලන්ට වගේ සළකනවා. කොල්ලටත් සන්ග් හුන් ගැන පැහැදීමක් නෑ..

ඉතින් මම කතාව එතනින් නවත්තන්නම්.. මොකද කතාව ගැන තේරුමක් ඔයාලට තේරෙන්න ඇති කියලා හිතනවා.ඉතින් මේ චිත්‍රපටිය බැලුවට පස්සෙ ඔයාලටත් තේරෙයි මේ වගේ ජීවිතයක් ලබන්න තරම් අපි කොච්චර වාසනාවන්තද කියලා.අදට එහෙනම් ගිහින්, තවත් උපසැරසියක් අරන් ආයෙම දවසක එන්නම්.

White.Fang.1991.720p.WEB-DL.HDCLUB

උපුටා ගැනීම baiscopelk වෙතින්

You may be interested

ලාංකේය සිනමාවේ චන්ඩියෝ-ශෝන් මැක්ස්මස් දිසානායක –
News
News

ලාංකේය සිනමාවේ චන්ඩියෝ-ශෝන් මැක්ස්මස් දිසානායක –

Shaun Maximus Dissanayake - 11 hours ago

ලාංකේය සිනමාවේ චන්ඩියෝ (Sri Lankan Cinema Fighters) ලෝක සිනමාවට ගහමරාගැනීම් පැමිනියේ කෙලෙසකදැයි හරි නිනව්වක් නැත. එහෙත් ලෝක සිනමාවට එය කෙසේ පැමිනියද, ලාංකේය සිනමාවට නම් එය පැමිනෙන්ට ඇත්තේ…

සෝමසිරි අලකොලාංග අදරණීය කලාකරුවා  පැවිදි දිවියට ඇතුළත්‍ වෙයි
Hot & Gossip News
Hot & Gossip News

සෝමසිරි අලකොලාංග අදරණීය කලාකරුවා පැවිදි දිවියට ඇතුළත්‍ වෙයි

Wasana V - 11 hours ago

සෝමසිරි අලකොලාංග  (somasiri alakolange)  කියන්නේ ටෙලිනට්‍ය හා චිත්‍රපට තුල බොහෝ විට දකින්න ලැබෙන අදරණීය කලාකරුවෙක්. ජීවිතය ලස්සනයි වැනි ටෙලි නාට්‍ය හරහා රසිකයන්ට සදා මතක සිටින චරිත රඟපෑ…

The Killing of a Sacred Deer චිත්‍රපටය ඔක්තෝබර් 20 තිරගතවේ
News
News

The Killing of a Sacred Deer චිත්‍රපටය ඔක්තෝබර් 20 තිරගතවේ

Wasana V - 12 hours ago

Yorgos Lanthimos විසින් සංගීත අධ්‍යක්ෂණය කරන Nicole Kidman, Alicia Silverstone, Colin Farrell, Raffey Cassidy, Barry Keoghan, Bill Camp යන අයගේ රංගනයෙන් නිර්මාණය වන The Killing of a…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Most from this category